Lumea de dincolo. Moartea violet
O certitudine există: omul a avut o percepție specială a universului, i-a intuit, dinapoia aparențelor, planurile multiple de manifestare, vibrațiile lumilor paralele, 'ecranate' de realitatea anodină, limitată în care trăiesc majoritatea ființelor de pe Terra.
Mai mult, această percepție a constituit impulsul și stimulentul pentru cercetarea și experimentarea metarealității iar rezultatul, deloc spectaculos acum, la nivel paranormal, s-a vădit incitant și foarte demn de interes în domeniul literaturii.
