Dată fiind calitatea mea de medium, eu nu acționez niciodată din proprie inițiativă, ci numai atunci când sunt impulsionată în mod subtil de către voința benefică a entităților prietene care mă îndruma, fiindcă eu cred că mediumul în sine nu reprezintă nimic și că el nu ar trebui să aibă niciodată pretenția de a realiza o anumită acțiune fără a observa în prealabil dacă este cu adevărat influențat de niște forțe spirituale superioare autentice. lată ce mi-au spus Instructorii mei Spirituali, când așteptam noi ordine care să mă lămurească ce anume ar fi necesar să mai fac în domeniul mediumnității psihografice: Vei relata ceea ce ai trăit ca medium de când te-ai născut și nimic mai mult.
Vei fi asistată de superiorii din Lumea de dincolo în timp ce vei descrie trăirile alese de ei dintre amintirile tale personale, și vei scrie sub impulsul inspirației.
