Carte

Copiii mari devin bizari

de Ovidiu Gligu, Letizia Timofte

Copiii mari devin bizari, Ovidiu Gligu, Letizia Timofte – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Copiii mari devin bizari – Ovidiu Gligu, Letizia Timofte

Cu adevarat o carte pentru adolescenti, dar si pentru adultii care nu au renuntat la lumina sinceritatii si a credintei. Un roman care nu ocoleste situatiile dificile pe care mii de romani le-au trait atunci cand s-au intalnit pentru prima data cu strainatatea. Si totusi, prin ochii unor adolescenti, aceste evenimente dure nu mai au un aer dramatic, ci sunt pline de aventura si entuziasm.   Cititorii se pot identifica usor cu experientele personajelor. Printr-un stil simplu, presarat cu pagini de jurnal sau de corespondenta, autorii abordeaza problemele frecvente ale adolescentei, cum ar fi conflictul interminabil cu parintii sau lipsa de comunicare cu acestia. Insa in text sunt prezente si situatii extreme: marturia reala a unui tanar care a trecut prin infernul drogurilor si al schizofreniei, descoperind in cele din urma "invierea" in sanul Bisericii, si lupta celor care nu au cedat in fata incercarilor grele ale tineretii. Fara indoiala, multi cititori imi vor aminti de propriile lor framantari adolescentine.   Acest roman constituie o lectura binevenita pentru oricine doreste sa inteleaga care sunt provocarile adolescentilor din zilele noastre, si cum le-ar putea depasi, ramanand in acelasi timp fideli fata de ei insisi si fata de propriile lor convingeri. 

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Copiii mari devin bizari?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Copiii mari devin bizari și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Copiii mari devin bizari

Cine a scris cartea Copiii mari devin bizari?

Copiii mari devin bizari a fost scrisă de Ovidiu Gligu, Letizia Timofte.

Câte pagini are Copiii mari devin bizari?

Copiii mari devin bizari are 200 de pagini.

La ce editură a apărut Copiii mari devin bizari?

Copiii mari devin bizari a fost publicată la editura PREDANIA.

Care este cel mai mic preț pentru Copiii mari devin bizari?

Cel mai mic preț găsit acum este 30 lei.

Există Copiii mari devin bizari în format PDF?

Poți verifica Copiii mari devin bizari în format PDF.

Cărți scrise de Ovidiu Gligu, Letizia Timofte

Ai mai jos lista de cărți scrise de Ovidiu Gligu, Letizia Timofte. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.