Carte

Nursing. 1150 de teste

de Elena Dorobantu, Valeria Ghidu, Maria Zamfir

Nursing. 1150 de teste, Elena Dorobantu, Valeria Ghidu, Maria Zamfir – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Nursing. 1150 de teste – Elena Dorobantu, Valeria Ghidu, Maria Zamfir

Cartea redactata de Elena Dorobantu, Valeria Ghidu si Maria Zamfir ofera nu mai putin de 1150 teste nursing, pentru verificarea cunostintelor cu teste grila, structurata in 5 mari capitole. Domeniul ingrijirii bolnavilor (nursing) este din ce in ce mai studiat, iar existenta unei carti care cuprinde 1150 de teste nursing reprezinta un ajutor util pentru studenti, elevii scolilor medicale, cadre sanitare, medici si asistenti. Testele sunt redactate conform metodologiei in domeniu, pentru o pregatire cat mai corecta. Pentru verificarea notiunilor deprinse  despre nursing, aceste teste au raspunsurile corecte la finalul cartii. Aceasta carte a aparut in urma unor cariere indelungate in domeniul sanitar ale autoarelor, care au acumulat notiuni si experiente valoroase pe parcursul multor ani de practica medicala. Invatamantul superior si cel mediu utilizeaza de ceva vreme sistemul testelor de tip grila. Notiunile sunt sistematizate mai eficient, iar cele 1150 de teste grila despre nursing ofera o modalitate simpla si corecta de verificare a cunostintelor despre ingrijirea bolnavilor. Capitolele cartii sunt grupate in 5 capitole: • Bazele conceptuale ale nursingului. • Functiile umane si ingrijirea pacientilor cu diferite afectiuni. • Ingrijirea pacientilor cu urgente medico-chirurgicale. • Ingrijirea pacientilor in stare grava. • Nursing comunitar. Ingrijirea bolnavilor (nursingul), a devenit o disciplina din ce in ce mai studiata, pentru ca practica medicala a impus necesitatea unor cunostinte teoretice si practice pentru o cat mai buna asistenta a celor suferinzi, in acordarea ajutorului de urgenta dar si cel de lunga durata. Pentru asistentii medicali si cei care pregatesc examenele in invatamantul mediu si superior, nursingul reprezinta o pregatire teoretica temeinica. Testele grila recapituleaza materia si structureaza notiunile in mod logic. Autoarele au ales sa conceapa intrebarile testelor in stil modern si concret, care conduce la o fixare mai buna a cunostintelor. Profesionalismul unui viitor specialist in domeniul medical  depinde de o excelenta pregatire teoretica constanta. Autoarele au folosit pentru redactarea acestei carti experienta proprie indelungata in domeniul medical. Parcurgerea si rezolvarea celor 1150 teste grila nursing inseamna o evaluare de succes a cunostintelor teoretice, fiind utila elevilor, studentilor, celor care sustin examene despre nursing si ingrijirea bolnavilor.

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Nursing. 1150 de teste?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Nursing. 1150 de teste și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Nursing. 1150 de teste

Cine a scris cartea Nursing. 1150 de teste?

Nursing. 1150 de teste a fost scrisă de Elena Dorobantu, Valeria Ghidu, Maria Zamfir.

În ce an a apărut Nursing. 1150 de teste?

Nursing. 1150 de teste a apărut în anul 2025. Vezi și topul de cărți din 2025.

Câte pagini are Nursing. 1150 de teste?

Nursing. 1150 de teste are 168 de pagini.

La ce editură a apărut Nursing. 1150 de teste?

Nursing. 1150 de teste a fost publicată la editura MEDICALA.

Care este cel mai mic preț pentru Nursing. 1150 de teste?

Cel mai mic preț găsit acum este 29.99 lei.

Există Nursing. 1150 de teste în format PDF?

Poți verifica Nursing. 1150 de teste în format PDF.

Cărți scrise de Elena Dorobantu, Valeria Ghidu, Maria Zamfir

Ai mai jos lista de cărți scrise de Elena Dorobantu, Valeria Ghidu, Maria Zamfir. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.