Carte

Rezilienta emotionala a copiilor

de Juliette Ttofa

Rezilienta emotionala a copiilor, Juliette Ttofa – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Rezilienta emotionala a copiilor – Juliette Ttofa

Rezilienta emotionala a copiilor. Ghid practic pentru cultivarea rezilientei emotionale la copiii si adolescentii vulnerabili Cartea Rezilienta emotionala a copiilor este un ghid care ofera un cadru si strategii eficiente pentru a sprijini rezilienta emotionala a copiilor, pe baza modelului Curcubeul rezilientei, elaborat de Juliette Ttofa.   Exercitiile si sfaturile din aceasta lucrare le sunt dedicate tuturor celor care  interactioneaza cu copii si adolescenti, fie ei parinti, psihologi, educatori sau formatori. Cu ajutorul adultilor, copiii/adolescentii vor invata: • Sa-si recunoasca si sa-si sporeasca punctele forte • Sa-si descopere si sa-si urmeze talentele, interesele, visurile si aspiratiile • Sa faca fata stresului si situatiilor dificile bazandu-se pe persoane de sprijin.   Acest ghid poate fi  folosit impreuna cu cele sapte povesti terapeutice semnate de aceeasi autoare, fiecare concentrata pe un aspect diferit al rezilientei emotionale. Traducere din limba engleza de Raluca Cernescu.

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Rezilienta emotionala a copiilor?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Rezilienta emotionala a copiilor și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Rezilienta emotionala a copiilor

Cine a scris cartea Rezilienta emotionala a copiilor?

Rezilienta emotionala a copiilor a fost scrisă de Juliette Ttofa.

În ce an a apărut Rezilienta emotionala a copiilor?

Rezilienta emotionala a copiilor a apărut în anul 2024. Vezi și topul de cărți din 2024.

Câte pagini are Rezilienta emotionala a copiilor?

Rezilienta emotionala a copiilor are 160 de pagini.

La ce editură a apărut Rezilienta emotionala a copiilor?

Rezilienta emotionala a copiilor a fost publicată la editura FOR YOU.

Care este cel mai mic preț pentru Rezilienta emotionala a copiilor?

Cel mai mic preț găsit acum este 23.68 lei.

Există Rezilienta emotionala a copiilor în format PDF?

Poți verifica Rezilienta emotionala a copiilor în format PDF.

Cărți scrise de Juliette Ttofa

Ai mai jos lista de cărți scrise de Juliette Ttofa. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.