Carte

Suprematia experientei

de Adrian-Paul Iliescu

Suprematia experientei, Adrian-Paul Iliescu – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Suprematia experientei – Adrian-Paul Iliescu

Conservatorismul pragmatic, conservatorismul lui David Hume, Edmund Burke și, în secolul XX, al lui Michael Oakeshott, se deosebește profund de reacționarism și de ultraconservatorismul virulent. Un conservator pragmatic este un om care gândește fără mituri călăuzitoare și fără adevăruri absolute, ce confiscă și paralizează inteligența; este un adversar, și nu un adept, al utopiilor inverse, care aspiră la restaurarea trecutului.

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Suprematia experientei?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Suprematia experientei și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Suprematia experientei

Cine a scris cartea Suprematia experientei?

Suprematia experientei a fost scrisă de Adrian-Paul Iliescu.

În ce an a apărut Suprematia experientei?

Suprematia experientei a apărut în anul 2008. Vezi și topul de cărți din 2008.

Câte pagini are Suprematia experientei?

Suprematia experientei are 248 de pagini.

La ce editură a apărut Suprematia experientei?

Suprematia experientei a fost publicată la editura IDEEA EUROPEANA.

Care este cel mai mic preț pentru Suprematia experientei?

Cel mai mic preț găsit acum este 20.81 lei.

Există Suprematia experientei în format PDF?

Poți verifica Suprematia experientei în format PDF.

Cărți scrise de Adrian-Paul Iliescu

Ai mai jos lista de cărți scrise de Adrian-Paul Iliescu. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.