Carte

Ulița copilăriei

de Ionel Teodoreanu

Ulița copilăriei, Ionel Teodoreanu – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Ulița copilăriei – Ionel Teodoreanu

Redescoperă farmecul vârstei de aur prin condeiul inegalabil al lui Ionel Teodoreanu. „Ulița copilăriei” nu este doar o poveste, ci o poartă deschisă către un univers al inocenței, al jocului și al primelor descoperiri.   În această carte, autorul celebrului roman La Medeleni ne invită să pășim pe ulița prăfuită a amintirilor, unde timpul pare să aibă răbdare, iar fiecare anotimp este o sărbătoare a simțurilor.   Prin ochii copilului, lumea capătă proporții de basm: bunicii devin personaje mitice, natura este un partener de joacă, iar micile întâmplări cotidiene se transformă în aventuri de neuitat.   Cu o scriitură lirică și plină de candoare, volumul surprinde emoția pură a primilor ani de viață, fiind o lectură esențială pentru formarea vocabularului și a sensibilității tinerilor cititori.

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Ulița copilăriei?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Ulița copilăriei și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Ulița copilăriei

Cine a scris cartea Ulița copilăriei?

Ulița copilăriei a fost scrisă de Ionel Teodoreanu.

În ce an a apărut Ulița copilăriei?

Ulița copilăriei a apărut în anul 2025. Vezi și topul de cărți din 2025.

Câte pagini are Ulița copilăriei?

Ulița copilăriei are 120 de pagini.

La ce editură a apărut Ulița copilăriei?

Ulița copilăriei a fost publicată la editura TANA.

Care este cel mai mic preț pentru Ulița copilăriei?

Cel mai mic preț găsit acum este 15.2 lei.

Există Ulița copilăriei în format PDF?

Poți verifica Ulița copilăriei în format PDF.

Cărți scrise de Ionel Teodoreanu

Ai mai jos lista de cărți scrise de Ionel Teodoreanu. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.