Carte

Ursul pacalit de vulpe

de Ion Creanga

Ursul pacalit de vulpe, Ion Creanga – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Ursul pacalit de vulpe – Ion Creanga

Ursul pacalit de vulpe de Ion Creanga este o poveste clasica si plina de umor, care ilustreaza viclenia si istetimea vulpii, dar si naivitatea ursului. Prin intamplari savuroase si replici memorabile, aceasta poveste indragita ofera lectii valoroase despre incredere, intelepciune si consecintele lacomiei. Un titlu potrivit pentru cititorii mici si mari, iubitori de basme romanesti. Ilustratii color.

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Ursul pacalit de vulpe?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Ursul pacalit de vulpe și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Ursul pacalit de vulpe

Cine a scris cartea Ursul pacalit de vulpe?

Ursul pacalit de vulpe a fost scrisă de Ion Creanga.

În ce an a apărut Ursul pacalit de vulpe?

Ursul pacalit de vulpe a apărut în anul 2024. Vezi și topul de cărți din 2024.

Câte pagini are Ursul pacalit de vulpe?

Ursul pacalit de vulpe are 24 de pagini.

La ce editură a apărut Ursul pacalit de vulpe?

Ursul pacalit de vulpe a fost publicată la editura GRUPUL EDITORIAL ART.

Care este cel mai mic preț pentru Ursul pacalit de vulpe?

Cel mai mic preț găsit acum este 5.15 lei.

Există Ursul pacalit de vulpe în format PDF?

Poți verifica Ursul pacalit de vulpe în format PDF.

Cărți scrise de Ion Creanga

Ai mai jos lista de cărți scrise de Ion Creanga. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.