Carte

Colectionarul de obiecte pierdute

de Ruth Hogan

Colectionarul de obiecte pierdute, Ruth Hogan – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Colectionarul de obiecte pierdute – Ruth Hogan

Un roman de debut, fermecător și emoționant, care explorează felul în care ne regăsim pe noi înșine, precum și legăturile surprinzătoare dintre noi și obiectele cărora le atribuim magie și sens. Anthony Peardew este colecționarul de obiecte pierdute. În urmă cu 40 de ani a pierdut un obiect care îi fusese încredințat de logodnica lui, Therese. În aceeași zi, ea a murit pe neașteptate, iar el a încercat să se consoleze strângând obiectele pierdute de alții și scriind povestiri despre ele. Atunci când i se apropie sfârșitul, Anthony îi încredințează această misiune asistenței sale, Laura, care va încerca să redea obiectele pierdute proprietarilor. Colecționarul de obiecte pierdute este o lectură emoționantă despre posibilități infinite și descoperiri fericite, cu personaje de neuitat: o adolescentă cu puteri speciale, un grădinar drăguț, o fantomă mofturoasă și o mulțime de prieteni cu patru picioare. O poveste minunată despre dragoste, despărțire și puterea de vindecare a prieteniei. - Catherine Hall Scriitura lui Hogan are căldura liniștitoare a ceștilor de ceai și de cacao pe care le consuma adesea personajele ei... Un roman ca pe vremuri, cu un praf de magie. - Kirkus Reviews

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Colectionarul de obiecte pierdute?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Colectionarul de obiecte pierdute și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Colectionarul de obiecte pierdute

Cine a scris cartea Colectionarul de obiecte pierdute?

Colectionarul de obiecte pierdute a fost scrisă de Ruth Hogan.

În ce an a apărut Colectionarul de obiecte pierdute?

Colectionarul de obiecte pierdute a apărut în anul 2019. Vezi și topul de cărți din 2019.

Câte pagini are Colectionarul de obiecte pierdute?

Colectionarul de obiecte pierdute are 272 de pagini.

La ce editură a apărut Colectionarul de obiecte pierdute?

Colectionarul de obiecte pierdute a fost publicată la editura RAO.

Care este cel mai mic preț pentru Colectionarul de obiecte pierdute?

Cel mai mic preț găsit acum este 35.94 lei.

Există Colectionarul de obiecte pierdute în format PDF?

Poți verifica Colectionarul de obiecte pierdute în format PDF.

Cărți scrise de Ruth Hogan

Ai mai jos lista de cărți scrise de Ruth Hogan. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.