Carte

Contele de Monte Cristo

de Alexandre Dumas

Contele de Monte Cristo, Alexandre Dumas – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Contele de Monte Cristo – Alexandre Dumas

Contele de Monte Cristo dupa un roman de Alexandre Dumas Unul dintre cele mai captivante romane ale literaturii universale, Contele de Monte Cristo de Alexandre Dumas este o poveste despre tradare, suferinta, dar si despre dreptate si razbunare. Eroul romanului, Edmond Dantes, un tanar marinar plin de sperante, este victima unei conspiratii si ajunge sa fie inchis pe nedrept in temuta inchisoare Chateau d\'If. Ani la randul, el indura greutati inimaginabile, dar in acest timp descopera un secret care ii va schimba destinul pentru totdeauna.   Transformarea sa in enigmaticul si bogatul conte de Monte Cristo este inceputul unei calatorii fascinante, in care trecutul, prietenia, iubirea si razbunarea se impletesc intr-o intriga construita magistral. Ritmul alert, personajele memorabile si atmosfera plina de mister fac din acest roman o lectura care ramane actuala si astazi, indiferent de varsta.   Aceasta editie, parte din colectia Clasici Internationali , aduce in fata cititorilor o adaptare accesibila si fidela spiritului original, perfecta pentru a descoperi sau redescoperi forta narativa a lui Dumas. Este o carte potrivita atat pentru elevi si studenti, cat si pentru toti cei care iubesc marile povesti clasice. Ilustratii alb-negru.

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Contele de Monte Cristo?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Contele de Monte Cristo și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Contele de Monte Cristo

Cine a scris cartea Contele de Monte Cristo?

Contele de Monte Cristo a fost scrisă de Alexandre Dumas.

În ce an a apărut Contele de Monte Cristo?

Contele de Monte Cristo a apărut în anul 2023. Vezi și topul de cărți din 2023.

Câte pagini are Contele de Monte Cristo?

Contele de Monte Cristo are 184 de pagini.

La ce editură a apărut Contele de Monte Cristo?

Contele de Monte Cristo a fost publicată la editura UNICART.

Care este cel mai mic preț pentru Contele de Monte Cristo?

Cel mai mic preț găsit acum este 19 lei.

Există Contele de Monte Cristo în format PDF?

Poți verifica Contele de Monte Cristo în format PDF.

Cărți scrise de Alexandre Dumas

Ai mai jos lista de cărți scrise de Alexandre Dumas. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.