Carte

Othello. Regele Lear

de William Shakespeare

Othello. Regele Lear, William Shakespeare – copertă

Compară prețurile și alege oferta

Se încarcă ofertele din librării…

Rezumat Othello. Regele Lear – William Shakespeare

Tragedia Othello se crede că a fost reprezentată pentru prima oară în 1604. Între 1601 și 1608 Shakespeare a scris cele mai însemnate dintre piesele sale, între care: Julius Caesar (1601); Othello (1604); King Lear (1605); Machbeth (1606).

Aștepți momentul potrivit ca să cumperi Othello. Regele Lear?

Nu mai pierde timpul! Am realizat pentru tine lista cu librăriile online care vând Othello. Regele Lear și poți alege librăria cu prețul cel mai mic ca să comanzi chiar acum.

VEZI CEL MAI MIC PREȚ

Întrebări frecvente despre Othello. Regele Lear

Cine a scris cartea Othello. Regele Lear?

Othello. Regele Lear a fost scrisă de William Shakespeare.

În ce an a apărut Othello. Regele Lear?

Othello. Regele Lear a apărut în anul 2013. Vezi și topul de cărți din 2013.

Câte pagini are Othello. Regele Lear?

Othello. Regele Lear are 276 de pagini.

La ce editură a apărut Othello. Regele Lear?

Othello. Regele Lear a fost publicată la editura GRAMAR.

Care este cel mai mic preț pentru Othello. Regele Lear?

Cel mai mic preț găsit acum este 22.4 lei.

Există Othello. Regele Lear în format PDF?

Poți verifica Othello. Regele Lear în format PDF.

Cărți scrise de William Shakespeare

Ai mai jos lista de cărți scrise de William Shakespeare. Click pe oricare pentru a vedea mai multe detalii.